İncilipınar Mah. Prf.Muammer Aksoy Blv. Dünya İş Merkezi Kat:7 No:42 ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
     
Background

Hakkımızda

 
entry image

Hakkımızda

DSN TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI İNŞ. TAAH. SAN. VE TİC. ŞTİ.

ADR mevzuatlarnın ülkemizde uygulanmasında aktif rol almak için girişimci mühendisler tarafından Kurulmuş ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Gaziantep Merkezli TMGDK yetkisi almışır.

Tehlikeli maddelerin uluslararası taşınmasına yönelik avrupa sözleşmelerinin ülkemizde yürürlüğe girmesi ile birlikte, yüksek mühendislik uzmanlıkları gerektiren bu alanda verilen danışmanlık hizmetleri sayesinde sektörün öncülerinden biri olmak için çalışmaktadır.ADR mevzuatlarnın ülkemizde uygulanmasında aktif rol almak için girişimci mühendisler tarafından kurulmuş ve ulaştıra ve altyapı bakanlığı tarafından gaziantep merkezli TMGDK yetkisi almışır.

ADR mevzuatlarnın ülkemizde uygulanmasında aktif rol almak için girişimci mühendisler tarafından kurulmuş ve ulaştıra ve altyapı bakanlığı tarafından gaziantep merkezli TMGDK yetkisi almışır.rası taşınmasına yönelik avrupa sözleşmelerinin ülkemizde yürürlüğe girmesi ile birlikte, yüksek mühendislik uzmanlıkları gerektiren bu alanda verilen danışmanlık hizmetleri sayesinde sektörün öncülerinden biri olmak için çalışmaktadır.

Türkiye sınırları içerisindeki ulusal demiryolu altyapı ağı üzerinde yabancı tren veya vagonlar dahil demiryolu ile yapılan tehlikeli maddere ilişkin taşımacı, gönderen, paketleyen, yükleyen, dolduran ve boşaltan olarak faaliyet gösteren işletmelerin, RID Bölüm 1.8.3’te yer alan hükümlere göre tehlikeli madde güvenlik danışmanı istihdam etmesi veya tehlikeli madde güvenlik danışmanından hizmet alması zorunludur. Bu hüküm 01.01.2016 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı istihdam etmeyen veya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı hizmeti almayan işletmelere 10.383 TL para cezası uygulanacaktır.

Whatsap Destek Hattı